دوره مدیریت ارشد کسب و کارگرایش مدیریت فرش CARPET MBA

چکیده این مطلب :

مرکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی آتاو ، هدف دوره MBA آتاو ، گرایش مدیریت فرش CARPET MBA: هدف کلي اين دوره تخصصی که ويژه مديران و دست اندرکاران صنعت فرش طراحي و برنامه‌ريزي شده است، کمک به بهبود نظام مديريت شرکت‌هاي فرش و مديريت حرفه اي بازارهاي تجاري اين صنعت مي باشد و بدنبال آن است تا اهداف زير را تحقق بخشد : اداره و راهبري مؤثر و کارآمد شرکت هاي فرش بویژه فرش ماشيني، ايجاد زمينه هاي تحول در يک بخش تخصصي اين صنعت (توليد، بازاريابي، مالي، و...)، طراحي، هدايت و رهبري تحول در شيوه مديريت شرکت پس از کسب تجارب عملي در مديريت، کارآفريني با ايجاد فعاليت هاي جديد در درون سازمان و يا ايجاد سازمانهاي جديد مرتبط با صنعت فرش ماشيني، ارائه خدمات مشاوره اي و مطالعاتي در زمينه هاي مزبور به مديران سازمانهاي اقتصادي و اجتماعي موثر در صنعت فرش بویژه فرش ماشيني.

دوره مدیریت ارشد کسب و کارگرایش مدیریت فرش CARPET MBA


 

الف ) مقدمه

توسعه بر مبناي هر کدام از الگوهاي موجود، بدون توجه و در اختيار گرفتن يک فرآيند برنامه‌ريزي شده و مديريت شده امري محال و غير ممکن است. بهينه سازي استانداردهاي زندگي در جامعه و کار در سازمان مستلزم بهبود و ارتقاء کيفيت مديريت در سازمان هاي اقتصادي و اجتماعي است، و براي رسيدن به چنين موقعيتي ناچار از بهينه‌سازي و اصلاح ساختار بينشي، دانشي و عملي در مقوله مديريت هستيم تا بتوانيم بهره‌وري را افزايش دهيم و از ظرفيت‌ها، فرصت‌ها و امکانات موجود کالا و خدمات بيشتري را توليد نماييم و موقعيت هاي اقتصادي بيشتر و بهتري را براي کشور يا سازمان خود فراهم سازيم. 

الگوي توسعه بر مبناي دانايي محوري در سال‌هاي اخير به عنوان الگوي برتر دنيا شناخته شده است و بيشتر کشورها سعي مي‌کنند با شناسايي اين الگو آن را  پياده‌سازي کنند. آنچه که در مديريت کلان يک کشور و يا سازمان نسبت به مقوله دانايي محوري بيش از هر چيز خودنمايي مي‌کند توانايي به‌کارگيري و بهره‌برداري از دانش به عنوان اصلي‌ترين سرمايه ملي و سازماني است. با رسيدن به اين بينش با مقوله جديدي به نام مديريت دانش مواجه خواهيم بود. با توجه به رسالت اصلي سازمان ها که بر مبناي توسعه کسب و کار و توسعه اقتصادي است مديران ارشد سازمان ها وظيفه دارند ميان دو مقوله مديريت دانش سازمان و اقتصاد رابطه مناسبي را پيدا کنند. به عبارت بهتر مديران بايد بتوانند با دارايي‌هاي موجود خود بهترين راه حل‌هاي ممکن که منجر به موفقيت‌هاي اقتصادي مي‌شود را پيدا کنند و در بازار رقابتي از حداقل فرصت‌ها، حداکثر موفقيت‌ها را بسازند.

رسيدن به چنين جايگاهي نياز به در اختيار داشتن مديراني آينده نگر، دقيق و کاردان، برنامه‌ريز و فرصت‌شناس و شجاع دارد. رشته MBA به عنوان يک رشته عام مي تواند زمينه اي را براي پرورش چنين روحيه و نگرشي را در افراد با تخصص‌هاي پايه‌اي مختلف فراهم آورد و آنها را براي مديريت تخصصي با شاخص‌هاي ذکر شده آماده سازد.

ب )MBA آتاو چيست؟

 MBA مخفف عبارت Master of Business Administration مي‌باشد و داراي گرايش‌هاي متعددي مي باشد. MBA يکي از پرطرفدارترين و پر‌بازده ترين دوره هاي آموزشي است و براي تحصيل در آن با هر مدرک ليسانسي (يا معادل آن) مي‌توان در آن شرکت نمود. 

MBA در آتاو تا حد کمي به افراد مي‌آموزد که در ايجاد يا توسعه يک کسب و کار چگونه اولين باشند اما تا حد بسياري به آنها ياد مي‌دهد چگونه در کسب و کار خود و در بازار رقابتي بهترين باشند.MBA به متقاضيان آموزش مي‌دهد تا قادر به  اداره و راهبري موثر و کارآمد سازمان يا يک بخش تخصصي از آن  نظير بخش‌هاي توليدي، بازاريابي و فروش، اطلاعات و مالي باشند. بتوانند در بخش تخصصي سازمان خود ايجاد تحول کنند و يا بر اساس تخصص خود راه حل هاي مناسبي را به صورت مشاوره در اختيار بخش‌هاي مختلف يک سازمان بگذارند. MBA به نيروهاي سازماني کمک مي‌کند با فراگيري تجارب علمي مديريت فرآيند تحول سازمان را طراحي، هدايت و رهبري کنند.MBA قصد دارد از خلاقيت و توانايي افراد براي کارآفريني و ايجاد فعاليت‌هاي جديد در درون سازمان استفاده کند و در نتيجه آن زمينه توسعه کسب و کار را فراهم آورد، رسيدن به توانايي لازم براي ارائه خدمات مشاوره‌اي و مطالعاتي در زمينه هاي مختلف به مديران سازمانها از جمله ديگر اهداف اين رشته است.

ج ) هدف دوره

هدف کلي اين برنامه که ويژه مديران و دست اندرکاران صنعت فرش ماشيني طراحي و برنامه‌ريزي شده است، کمک به بهبود نظام مديريت شرکت‌هاي فرش ماشيني و مديريت حرفه اي بازارهاي تجاري اين صنعت مي باشد و بدنبال آن است تا اهداف زير را تحقق بخشد :

اداره و راهبري مؤثر و کارآمد شرکت هاي فرش ماشيني

ايجاد زمينه هاي تحول در يک بخش تخصصي اين صنعت (توليد، بازاريابي، مالي، و...)

طراحي، هدايت و رهبري تحول در شيوه مديريت شرکت پس از کسب تجارب عملي در مديريت

کارآفريني با ايجاد فعاليت هاي جديد در درون سازمان و يا ايجاد سازمانهاي جديد مرتبط با صنعت فرش ماشيني

ارائه خدمات مشاوره اي و مطالعاتي در زمينه هاي مزبور به مديران سازمانهاي اقتصادي و اجتماعي موثر در صنعت فرش ماشيني

د ) توانايي‌هاي مورد انتظار دانشپذيران دوره

انتظار مي رود مديران و کارشناسان شرکت کننده در دوره MBA گرایش مدیریت فرش آتاو: 

با شرکت در اين برنامه به حرفه مديريت تسلط بيشتري يابند

با استفاده از فنون و تئوري هاي جديد مديريت، وظايف خود را به نحوي موثر تر از سابق انجام دهند

شرکت در اين برنامه راه را براي قبول مسئوليت هاي دشوارتر بويژه جايگاههاي مديريتي توسط شرکت‌کنندگان هموار کند

توانايي لازم در اداره امور واحدهاي مختلف سازماني براي اداره مؤثرتر سازمان خود را کسب نمايد

درک و فهم صحيح تر و کامل تري نسبت به موضوعات، مسائل و فرآيند هاي صنعت فرش ماشيني پيدا نمايند

زباني مشترک براي ارتباط با متخصصان صنعت فرش ماشيني و صنايع وابسته براي شرکت کنندگان ايجاد نمايد

توانايي و ظرفيت اجراي برنامه هاي مديريتي در شرکت کنندگان را ارتقاء بخشد.

هـ ) مخاطبين دوره MBA گرایش مدیریت فرش آتاو

با توجه به طيف وسيع و متنوع سر فصلها و مباحث مديريتي تعريف شده در فضاي مديريت سازمان هاي صنعتي، مخاطبين اين دوره مي تواند تمامي مديران، دست اندركاران و كارشناسان شرکت هاي فرش ماشيني و يا سازمانهاي مرتبط با موضوع فرش ماشيني باشند. چنانچه اشاره گرديد اين دوره براي مديران و کارکنان شاغل در شرکت هاي فرش ماشيني طراحي شده است ليکن طبيعتا براي ساير متقاضيان نيز امکان حضور وجود خواهد داشت. ضمن اينکه افرادي که در حال حاضر در استخدام سازماني نيستند، مي توانند با موفقيت در اتمام اين دوره، توانمندي بالاتري نسبت به ساير افراد داشته  و از مزيت رقابتي بيشتري در استخدام در صنعت فرش ماشيني و ساير صنايع مرتبط برخوردار باشند.

و ) شرايط ورود به دوره (پيشنيازهاي ورود)

1- دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی و یا پايان تحصيلات عمومي (ديپلم متوسطه/ پيش دانشگاهي) با در نظر گرفتن سوابق کاری و تجربی 

2-  اشتغال بکار در يکي از مشاغل کارشناسي و بالاتر 

ز ) نحوه پذيرش دانشپذير

معرفي توسط موسسه متقاضي 

شرکت در مصاحبه تخصصي سنجش علاقه و آمادگي تحصيلي براي اين دوره


ح ) عناوين سرفصل هاي دوره MBA آتاو 

رديف

عنوان سرفصل

تعداد ساعت

ارائه درترم

 

مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی

24

مدیریت مالی و حسابداری  

12

مديريت بازاريابي و استراتژي بازار يابي فرش

24

مديريت استراتژيك 

12

مدیریت خرید و انبارداری و سفارشات خارجی درفرش

24

مدیریت تولید و تکنولوژی

18

آينده پژوهي در صنعت فرش 

6

جمع کل ساعت

120

 

 

 ط ) مدت  دوره 

دوره MBA مدیریت فرش آتاو در سه ترم فشرده ارائه و به طور معمول بيش از يک سال طول مي کشد (بدون احتساب پايان نامه).

در هر ترم تعداد 5 يا 6 عنوان درس معادل120 الي 140ساعت ارائه مي شود.

کلاسها عمدتا در روزهاي پاياني (پنجشنبه و جمعه) و خارج از وقت اداري تشکيل خواهد شد. 

شروع دوره بعد از تکميل ظرفيت ثبت نامي مي باشد.

جهت ثبت نام و اطلاعات تکمیلی بیشتربا شماره تماس های دپارتمان آموزش: 03155424115 -09131636466 جناب آقای سید احمدرضا تولیت -09132767892 سرکار خانم مهدیه لاجوردی و یا در قسمت نظرات کاربران، یا ارتباط با ما پیش ثبت نام نمایید.

  • نظرات کاربران